SCCA - Central Florida Region - Club Racing announces June Bug Dash 2020 Volunteer Registration Friday, Jun 5 — Sunday, Jun 7, 2020 attendees at Sebring Int'l Raceway, Sebring, FL 33870 (3324) > Attendees | MotorsportReg.com

Attendee List

June Bug Dash 2020 Volunteer Registration

SCCA - Central Florida Region - Club Racing

Friday, Jun 5 — Sunday, Jun 7, 2020

Sebring Int'l Raceway, Sebring, FL

Thursday  21 entries

Jump to: Race Administration (1), Paddock Control (5), Registration (8), Scrutineer (6), Steward (1)

Race Administration   1 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Mullen, Stephen Race Administration Bradenton, FL

Class Totals: Race Administration: 1

Paddock Control   5 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Leonard, Charles Paddock Control Palmetto, FL
Placeholder Avatar Taylor, Stephen Paddock Control Astatula, FL
Avatar Image Taylor, Verl Paddock Control Astatula, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jana-Dean Paddock Control North Fort Myers, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jason Paddock Control North Fort Myers, FL

Class Totals: Paddock Control: 5

Registration   8 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Cripe, Sarah Registration sarasota, FL
Avatar Image Davis, Nancy Registration Sebring, FL
Placeholder Avatar Grant, Sherry Registration Ormond Beach, FL
Avatar Image McKee, Bonnie Registration Bradenton, FL
Avatar Image Mullen, Mary Ann Registration Bradenton, FL
Avatar Image Priep, Sharon Registration Winter Park, FL
Placeholder Avatar Ragaglia, Robin Registration Saint Cloud, FL
Avatar Image Socher, Patti D Registration Cocoa, FL

Class Totals: Registration: 8

Scrutineer   6 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Barber, Collins Scrutineer Sanford, FL
Placeholder Avatar Henschel, Rick Scrutineer Oviedo, FL
Placeholder Avatar Hildock, Paula Scrutineer Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar Molak, John (Jack) Scrutineer Edgewater, Fl
Avatar Image Osborn, Laura Scrutineer South Daytona, FL
Avatar Image Schwemmer, Paul Scrutineer S Daytona , FL

Class Totals: Scrutineer: 6

Steward   1 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Shipp, Herbert Steward Melbourne, FL

Class Totals: Steward: 1

Friday  35 entries

Jump to: Race Administration (8), Paddock Control (7), Registration (7), Scrutineer (8), Steward (5)

Race Administration   8 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Crouse, James Race Administration Valrico, FL
Avatar Image Harmon, Neil Race Administration Stone Mountain, GA
Placeholder Avatar Lucas, Scott Race Administration Valrico, FL
Placeholder Avatar Mullen, Stephen Race Administration Bradenton, FL
Placeholder Avatar Murphy, Timothy Race Administration SEBRING, FL
Placeholder Avatar Rich, James Race Administration Port Saint Lucie, FL
Avatar Image Rich, Spencer Race Administration Palm Bay, FL
Avatar Image Switzer, John Race Administration St Petersburg, FL

Class Totals: Race Administration: 8

Paddock Control   7 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Carter, Sheryl Paddock Control Sunbury , PA
Placeholder Avatar Leonard, Charles Paddock Control Palmetto, FL
Avatar Image Liddy, Dan Paddock Control Sarasota, FL
Placeholder Avatar Taylor, Stephen Paddock Control Astatula, FL
Avatar Image Taylor, Verl Paddock Control Astatula, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jana-Dean Paddock Control North Fort Myers, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jason Paddock Control North Fort Myers, FL

Class Totals: Paddock Control: 7

Registration   7 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Davis, Nancy Registration Sebring, FL
Placeholder Avatar Grant, Sherry Registration Ormond Beach, FL
Avatar Image McKee, Bonnie Registration Bradenton, FL
Avatar Image Mullen, Mary Ann Registration Bradenton, FL
Avatar Image Priep, Sharon Registration Winter Park, FL
Placeholder Avatar Ragaglia, Robin Registration Saint Cloud, FL
Avatar Image Socher, Patti D Registration Cocoa, FL

Class Totals: Registration: 7

Scrutineer   8 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Barber, Collins Scrutineer Sanford, FL
Placeholder Avatar Henschel, Rick Scrutineer Oviedo, FL
Placeholder Avatar Hildock, Paula Scrutineer Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar Martin, Fran Scrutineer Orlando, FL
Placeholder Avatar Mattox, John Scrutineer Tampa, FL
Placeholder Avatar Molak, John (Jack) Scrutineer Edgewater, Fl
Avatar Image Osborn, Laura Scrutineer South Daytona, FL
Avatar Image Schwemmer, Paul Scrutineer S Daytona , FL

Class Totals: Scrutineer: 8

Steward   5 entries
Name Class Hometown
Avatar Image DeLong Jr., George Steward Dawsonville, Ga
Placeholder Avatar Gandy, Joseph Steward Tallahassee, FL
Placeholder Avatar Gauding, Steve Steward Tallahassee, FL
Avatar Image Gomez, Herbert Steward Miami, FL
Avatar Image Shipp, Herbert Steward Melbourne, FL

Class Totals: Steward: 5

Vendor  12 entries
Vendor   12 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Foster, Freddy Appalachian Race Tires
Placeholder Avatar Gray, Emmett Appalachian Race Tires
Placeholder Avatar Harris, John Appalachian Race Tires
Placeholder Avatar Ritter, Jacob Appalachian Race Tires
Placeholder Avatar Dawson, Carla Food Service Sebring, FL
Placeholder Avatar Dawson, Charles Food Service Sebring, FL
Placeholder Avatar Dawson, Liz Food Service Sebring, FL
Placeholder Avatar Dawson, Sheila Food Service lake placid, FL
Placeholder Avatar Williams, Amber Food Service lake placid, FL
Placeholder Avatar Brinker, Eve Photographer
Placeholder Avatar Gerardt, Jeff Photographer
Placeholder Avatar Green, Dave Photographer CASSELBERRY, FL

Class Totals: Appalachian Race Tires: 4, Photographer: 3, Food Service: 5

Saturday  93 entries

Jump to: Race Administration (8), Beverage (2), Emergency Services (4), Flagging and Communication (27), Grid (10), Paddock Control (5), Pits (7), Registration (3), Scrutineer (8), Starter (3), Steward (10), Timing and Scoring (6)

Race Administration   8 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Alford, Tucker Race Administration Nokomis, FL
Placeholder Avatar Kearney, Steve Race Administration Mulberry, FL
Avatar Image McKee, Bonnie Race Administration Bradenton, FL
Avatar Image Mullen, Mary Ann Race Administration Bradenton, FL
Placeholder Avatar Mullen, Stephen Race Administration Bradenton, FL
Placeholder Avatar Offutt, Elizabeth Race Administration tampa, FL
Placeholder Avatar Ragaglia, Jack Race Administration St Cloud, FL
Placeholder Avatar Ragaglia, Robin Race Administration Saint Cloud, FL

Class Totals: Race Administration: 8

Beverage   2 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Lucas, Scott Beverage Valrico, FL
Placeholder Avatar Taylor, Stephen Beverage Astatula, FL

Class Totals: Beverage: 2

Emergency Services   4 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Crain, Kevin Emergency Services St. Cloud, FL
Placeholder Avatar Crogan, Andrew Emergency Services Fruitland Park, FL
Placeholder Avatar Crogan, Elizabeth Emergency Services Fruitland Park, FL
Placeholder Avatar Ronshausen, Ed Emergency Services Saint Petersburg, FL

Class Totals: Emergency Services: 4

Flagging and Communication   27 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Bakels, Joyce Flagging and Communication Jupiter, FL
Placeholder Avatar Bezjian, Joyce Flagging and Communication Davenport, FL
Placeholder Avatar Brewsaugh, Thomas Flagging and Communication Lehigh Acres, FL
Placeholder Avatar Crouse, James Flagging and Communication Valrico, FL
Avatar Image Duncan, Robert Flagging and Communication Ocala, FL
Placeholder Avatar Dykes, Larry Flagging and Communication Orlando, FL
Placeholder Avatar Gendron, Robert Flagging and Communication Sebring, FL
Placeholder Avatar Grant, Mitch Flagging and Communication Ormond Beach, FL
Placeholder Avatar Hill, Patricia Flagging and Communication Brandon, FL
Placeholder Avatar Holcomb, Robert Flagging and Communication Leesburg, FL
Placeholder Avatar Hooker, James Flagging and Communication Saint Petersburg, FL
Placeholder Avatar Hutchings, Richard Flagging and Communication Boca Raton, FL
Avatar Image Kirk, Greg Flagging and Communication Palm Coast, FL
Placeholder Avatar Laplante, Hollye Flagging and Communication Gulfport, FL
Placeholder Avatar Mattox, John Flagging and Communication Tampa, FL
Avatar Image McIvor, Kraig Flagging and Communication Punta Gorda, FL
Placeholder Avatar Mccormick, Paul Flagging and Communication orlando, FL
Placeholder Avatar Miller, Walter Flagging and Communication Ocala, FL
Placeholder Avatar Muller, Rich Flagging and Communication Davenport, FL
Avatar Image Nelson, Bruce Flagging and Communication Newberry, Fl
Placeholder Avatar Offutt, Ron Flagging and Communication tampa, FL
Avatar Image Perkins, Steve Flagging and Communication Winter Garden, FL
Placeholder Avatar Rich, James Flagging and Communication Port Saint Lucie, FL
Avatar Image Rich, Spencer Flagging and Communication Palm Bay, FL
Placeholder Avatar Warford, Cindy Flagging and Communication Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar Warford, Richard Flagging and Communication Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar martin, tim Flagging and Communication Port Orange , FL

Class Totals: Flagging and Communication: 27

Grid   10 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Corwin, Larry Grid Lakeland, FL
Placeholder Avatar Fountain, Elizabeth Grid ALVA, FL
Placeholder Avatar Grant, Sherry Grid Ormond Beach, FL
Placeholder Avatar Marlis-Ronshausen, Sammi Grid St Petersburg, FL
Avatar Image Masse, John Grid St. Petersburg, FL
Placeholder Avatar Murphy, Timothy Grid SEBRING, FL
Placeholder Avatar Priep, Corky Grid Sebastian, FL
Avatar Image Switzer, John Grid St Petersburg, FL
Placeholder Avatar Watts, Lyn Hodges Grid Silver Springs, FL
Avatar Image Wilcox, Marjorie Grid Bonita Springs, FL

Class Totals: Grid: 10

Paddock Control   5 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Leonard, Charles Paddock Control Palmetto, FL
Placeholder Avatar Leonard, Ellen Paddock Control Palmetto, FL
Avatar Image Liddy, Dan Paddock Control Sarasota, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jana-Dean Paddock Control North Fort Myers, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jason Paddock Control North Fort Myers, FL

Class Totals: Paddock Control: 5

Pits   7 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Carter, Sheryl Pits Sunbury , PA
Avatar Image Heath, William Pits Myakka City, FL
Placeholder Avatar Lucas, Scott Pits Valrico, FL
Placeholder Avatar Stewart, Richard Pits Valrico, FL
Placeholder Avatar Strole, James Pits Sebring, FL
Avatar Image Taylor, Verl Pits Astatula, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jana-Dean Pits North Fort Myers, FL

Class Totals: Pits: 7

Registration   3 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Davis, Nancy Registration Sebring, FL
Avatar Image Priep, Sharon Registration Winter Park, FL
Avatar Image Socher, Patti D Registration Cocoa, FL

Class Totals: Registration: 3

Scrutineer   8 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Barber, Collins Scrutineer Sanford, FL
Placeholder Avatar Henschel, Rick Scrutineer Oviedo, FL
Placeholder Avatar Hildock, Paula Scrutineer Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar Martin, Fran Scrutineer Orlando, FL
Placeholder Avatar Molak, John (Jack) Scrutineer Edgewater, Fl
Avatar Image Osborn, Laura Scrutineer South Daytona, FL
Avatar Image Schwemmer, Paul Scrutineer S Daytona , FL
Avatar Image Schwemmer, Paul Scrutineer S Daytona , FL

Class Totals: Scrutineer: 8

Starter   3 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Fredrick, Dave Starter Clearwater, FL
Avatar Image Harhay, Al Starter New Port Richey, FL
Avatar Image Johnson, Rick Starter Sebring, FL

Class Totals: Starter: 3

Steward   10 entries
Name Class Hometown
Avatar Image DeLong Jr., George Steward Dawsonville, Ga
Placeholder Avatar Finn, Michael Steward Miramar, FL
Placeholder Avatar Gandy, Joseph Steward Tallahassee, FL
Placeholder Avatar Gauding, Steve Steward Tallahassee, FL
Avatar Image Gomez, Herbert Steward Miami, FL
Placeholder Avatar Miller, Leland Steward Sarasota, FL
Avatar Image Prado, Pedro Steward Tampa, FL
Avatar Image Russell, Mark Steward Dania, FL
Avatar Image Shipp, Herbert Steward Melbourne, FL
Avatar Image Vitagliano, Lori Steward Boca Raton, FL

Class Totals: Steward: 10

Timing and Scoring   6 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Bell, Jean Timing and Scoring Big Pine Key, FL 33043, FL
Avatar Image Harhay, Janet Timing and Scoring New Port Richey, FL
Avatar Image Harmon, Neil Timing and Scoring Stone Mountain, GA
Placeholder Avatar Johnson, Kathy Timing and Scoring Sebring, FL
Placeholder Avatar Mitchell, Margaret Timing and Scoring West Palm Beach, FL
Placeholder Avatar Prado, Vanessa Timing and Scoring Tampa, FL

Class Totals: Timing and Scoring: 6

Sun  87 entries

Jump to: Race Administration (7), Beverage (3), Emergency Services (4), Flagging and Communication (25), Grid (10), Paddock Control (5), Pits (6), Registration (3), Scrutineer (7), Starter (2), Steward (10), Timing and Scoring (5)

Race Administration   7 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Alford, Tucker Race Administration Nokomis, FL
Placeholder Avatar Kearney, Steve Race Administration Mulberry, FL
Avatar Image Mullen, Mary Ann Race Administration Bradenton, FL
Placeholder Avatar Mullen, Stephen Race Administration Bradenton, FL
Placeholder Avatar Offutt, Elizabeth Race Administration tampa, FL
Placeholder Avatar Ragaglia, Jack Race Administration St Cloud, FL
Placeholder Avatar Ragaglia, Robin Race Administration Saint Cloud, FL

Class Totals: Race Administration: 7

Beverage   3 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Lucas, Scott Beverage Valrico, FL
Placeholder Avatar Taylor, Stephen Beverage Astatula, FL
Avatar Image Taylor, Verl Beverage Astatula, FL

Class Totals: Beverage: 3

Emergency Services   4 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Crain, Kevin Emergency Services St. Cloud, FL
Placeholder Avatar Crogan, Andrew Emergency Services Fruitland Park, FL
Placeholder Avatar Crogan, Elizabeth Emergency Services Fruitland Park, FL
Placeholder Avatar Ronshausen, Ed Emergency Services Saint Petersburg, FL

Class Totals: Emergency Services: 4

Flagging and Communication   25 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Bakels, Joyce Flagging and Communication Jupiter, FL
Placeholder Avatar Bezjian, Joyce Flagging and Communication Davenport, FL
Placeholder Avatar Brewsaugh, Thomas Flagging and Communication Lehigh Acres, FL
Placeholder Avatar Crouse, James Flagging and Communication Valrico, FL
Avatar Image Duncan, Robert Flagging and Communication Ocala, FL
Placeholder Avatar Dykes, Larry Flagging and Communication Orlando, FL
Placeholder Avatar Gendron, Robert Flagging and Communication Sebring, FL
Placeholder Avatar Grant, Mitch Flagging and Communication Ormond Beach, FL
Placeholder Avatar Hill, Patricia Flagging and Communication Brandon, FL
Placeholder Avatar Holcomb, Robert Flagging and Communication Leesburg, FL
Placeholder Avatar Hooker, James Flagging and Communication Saint Petersburg, FL
Avatar Image Kirk, Greg Flagging and Communication Palm Coast, FL
Placeholder Avatar Laplante, Hollye Flagging and Communication Gulfport, FL
Placeholder Avatar Mattox, John Flagging and Communication Tampa, FL
Avatar Image McIvor, Kraig Flagging and Communication Punta Gorda, FL
Placeholder Avatar Mccormick, Paul Flagging and Communication orlando, FL
Placeholder Avatar Miller, Walter Flagging and Communication Ocala, FL
Placeholder Avatar Muller, Rich Flagging and Communication Davenport, FL
Placeholder Avatar Offutt, Ron Flagging and Communication tampa, FL
Avatar Image Perkins, Steve Flagging and Communication Winter Garden, FL
Placeholder Avatar Rich, James Flagging and Communication Port Saint Lucie, FL
Avatar Image Rich, Spencer Flagging and Communication Palm Bay, FL
Placeholder Avatar Warford, Cindy Flagging and Communication Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar Warford, Richard Flagging and Communication Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar martin, tim Flagging and Communication Port Orange , FL

Class Totals: Flagging and Communication: 25

Grid   10 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Corwin, Larry Grid Lakeland, FL
Placeholder Avatar Fountain, Elizabeth Grid ALVA, FL
Placeholder Avatar Grant, Sherry Grid Ormond Beach, FL
Placeholder Avatar Marlis-Ronshausen, Sammi Grid St Petersburg, FL
Avatar Image Masse, John Grid St. Petersburg, FL
Placeholder Avatar Murphy, Timothy Grid SEBRING, FL
Placeholder Avatar Priep, Corky Grid Sebastian, FL
Avatar Image Switzer, John Grid St Petersburg, FL
Placeholder Avatar Watts, Lyn Hodges Grid Silver Springs, FL
Avatar Image Wilcox, Marjorie Grid Bonita Springs, FL

Class Totals: Grid: 10

Paddock Control   5 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Leonard, Charles Paddock Control Palmetto, FL
Placeholder Avatar Leonard, Ellen Paddock Control Palmetto, FL
Avatar Image Liddy, Dan Paddock Control Sarasota, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jana-Dean Paddock Control North Fort Myers, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jason Paddock Control North Fort Myers, FL

Class Totals: Paddock Control: 5

Pits   6 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Carter, Sheryl Pits Sunbury , PA
Avatar Image Heath, William Pits Myakka City, FL
Placeholder Avatar Lucas, Scott Pits Valrico, FL
Placeholder Avatar Stewart, Richard Pits Valrico, FL
Placeholder Avatar Strole, James Pits Sebring, FL
Placeholder Avatar Turcotte, Jana-Dean Pits North Fort Myers, FL

Class Totals: Pits: 6

Registration   3 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Davis, Nancy Registration Sebring, FL
Avatar Image Priep, Sharon Registration Winter Park, FL
Avatar Image Socher, Patti D Registration Cocoa, FL

Class Totals: Registration: 3

Scrutineer   7 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Barber, Collins Scrutineer Sanford, FL
Placeholder Avatar Henschel, Rick Scrutineer Oviedo, FL
Placeholder Avatar Hildock, Paula Scrutineer Daytona Beach, FL
Placeholder Avatar Molak, John (Jack) Scrutineer Edgewater, Fl
Avatar Image Osborn, Laura Scrutineer South Daytona, FL
Avatar Image Schwemmer, Paul Scrutineer S Daytona , FL
Avatar Image Schwemmer, Paul Scrutineer S Daytona , FL

Class Totals: Scrutineer: 7

Starter   2 entries
Name Class Hometown
Avatar Image Fredrick, Dave Starter Clearwater, FL
Avatar Image Harhay, Al Starter New Port Richey, FL

Class Totals: Starter: 2

Steward   10 entries
Name Class Hometown
Avatar Image DeLong Jr., George Steward Dawsonville, Ga
Placeholder Avatar Finn, Michael Steward Miramar, FL
Placeholder Avatar Gandy, Joseph Steward Tallahassee, FL
Placeholder Avatar Gauding, Steve Steward Tallahassee, FL
Avatar Image Gomez, Herbert Steward Miami, FL
Placeholder Avatar Miller, Leland Steward Sarasota, FL
Avatar Image Prado, Pedro Steward Tampa, FL
Avatar Image Russell, Mark Steward Dania, FL
Avatar Image Shipp, Herbert Steward Melbourne, FL
Avatar Image Vitagliano, Lori Steward Boca Raton, FL

Class Totals: Steward: 10

Timing and Scoring   5 entries
Name Class Hometown
Placeholder Avatar Bell, Jean Timing and Scoring Big Pine Key, FL 33043, FL
Avatar Image Harhay, Janet Timing and Scoring New Port Richey, FL
Avatar Image Harmon, Neil Timing and Scoring Stone Mountain, GA
Placeholder Avatar Mitchell, Margaret Timing and Scoring West Palm Beach, FL
Placeholder Avatar Prado, Vanessa Timing and Scoring Tampa, FL

Class Totals: Timing and Scoring: 5

248 entries listed above. List updated every 15 minutes. Organizers control this list and it may not represent the actual number of people registered.

 

ATTENTION! Your web browser is either very old or portions of MotorsportReg.com are being blocked. As a result, some things on this and other sites may be out of place or look broken. Before you try and register for events, learn how to correct it.